Niewiele efektów przyniosło piątkowe spotkanie Zarządu Powiatu z przedstawicielami spółki EMC będące operatorem kamieńskiego szpitala – EMC podtrzymuje zamierzenie likwidacji oddziału Zarząd chce, aby w dalszym ciągu funkcjonował – mówi Józef Malec. Jak podkreśla starosta, przedstawiciele wrocławskiej spółki nie widzą pola do jakichkolwiek negocjacji.

– Niewiele udało się ustalić. Strony pozostały przy swoich stanowiskach. EMC podtrzymuje zamierzenie likwidacji oddziału, a Zarząd chce, aby w dalszym ciągu funkcjonował. Nie ma porozumienia, jednak alternatywą z tego punktu jest rozszerzenie działalności ambulatoryjnej, w oparciu o chirurgię jednego dnia. W poniedziałek mamy konwent starostów, na którym będzie dyrektor NFZ. Postaram się umówić spotkanie – mówi Józef Malec.

Starosta poinformował, że władze spółki podtrzymują kwestię likwidacji, argumentując to znikomą ilością pacjentów oraz brakiem możliwości zapewnienia im bezpieczeństwa.

– Przekonywano nas, że szpital się nie bilansuje. Dlatego spółka oprócz ZOLu chce utworzyć jeszcze hospicjum i pomoc domową. Problem jest taki, że na dziś nie podpisano umowy z chirurgami na obsługę poradni chirurgicznej – mówi Malec.

Starosta zaproponował uczestnictwo finansowe w przebudowie, rozbudowie, jednak jak relacjonuje, spółka wciąż podnosi że to dla niej zbyt duże koszty.