O braku tolerancji dla nietrzeźwych kierujących przekonali się 36-latek ze Szczecina oraz 34-latek z Lipska. Ich jazdę na tzw. „podwójnym gazie” szybko zakończyli policjanci z Komisariatu Policji w Wolinie oraz Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.

Pomimo apeli Policji wciąż nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Stwarzają tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. Na takie zachowanie nie zezwalają policjanci, którzy nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach powiatu kamieńskiego.

Przekonali się o tym: 36-latek ze Szczecina i 34-latek z Lipska. Mężczyźni mieli odpowiednio ponad 2 oraz ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie będą się tłumaczyć przed sądem, a grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku, a w szczególności o nie siadanie za kierownicą po wypiciu alkoholu. Policjanci apelują także do mieszkańców – widzisz osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę? Reaguj. Wystarczy jeden telefon do oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim lub pod nr 112! Możesz uratować czyjeś zdrowie lub życie!

sierż. Aleksandra Berenda
Rzecznik KPP w Kamieniu Pomorskim