Zapuszczone, zdewastowane, pełne barier architektonicznych. Wszystko wskazuje na to, że po ulicy Nowoogorodowej długo wyczekiwanego remontu doczeka się ulica Garncarska. Gmina Kamień Pomorski jako jedna z 29 gmin w naszym województwie uzyskała dofinansowanie na przebudowę z dodatkowych środków wyasygnowanych przez Wojewodę. 

Zgodnie z ogłoszonym rankingiem przebudowa drogi gminnej – ulica Garncarska w Kamieniu Pomorskim wraz z wykonaniem odwodnienia i oświetlenia drogowego uzyskała 80% zewnętrzne dofinansowanie.

To kolejna wspaniała wiadomość dla nas wszystkich. Modernizacja tej zapomnianej do tej pory części Kamienia Pomorskiego poprawi bezpieczeństwo ruchu Mieszkańców oraz osób niepełnosprawnych. Czasu przed nami mało, stąd tym bardziej nie mogę się doczekać rozpoczęcia prac. Wiele osób obiecywało, nam faktycznie uda się ją przebudowaćstwierdził Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Samorządy mogły składać wnioski do 15 kwietnia do urzędów wojewódzkich.Maksymalne możliwe dofinansowanie wynosiło 80 proc. wartości inwestycji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego faktu, że gminie udało się załatwić te środki. Co prawda termin realizacji jest bardzo krótki i zbiega się z innymi budowami, ale to naprawdę dobra wiadomośćmówi w rozmowie z naszą redakcją Jolanta Janik, szefowa stowarzyszenia PSONI.