Po długim weekendzie ma zostać ogłoszony przetarg na remont drogi wojewódzkiej nr 107 w kierunku Osiedla Chopina w Kamieniu Pomorskim. Uspokajamy wszystkich, gdyż z informacji uzyskanych w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich wynika, że same prace rozpoczną się dopiero po sezonie letnim.

Zgodnie z przedstawionym przez projektanta kosztorysem inwestorskim, przebudowa tego blisko 1,2-kilometrowego odcinka, kosztowałaby ponad 14,2 mln zł. Ponieważ projekt nie został włączony do puli zadań finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20, ZZDW zdecydował o przeprowadzeniu naprawy powierzchniowej. Wszystko przez to, że odcinek ten przebiega przez podmokły teren i grunty słabonośne, na dojazdach do mostu nad rzeką Świniec postępuje osiadanie nasypu i podłoża gruntowego. Przebudowa tego odcinka wymagałaby wzmocnienia podłoża. Projektant zaproponował tu betonowe pale przemieszczeniowe wraz materacem geosyntetycznym.

Nawierzchnia ma zostać sfrezowana , wyrównana i na niej ma zostać położona tzw. bitumiczna warstwa ścieralna czyli właśnie powierzchniowa. Rejon Dróg Wojewódzkich w Gryficach ma na ten cel w swoim tegorocznym budżecie milion złotych. Ze względu na długość procedur przetargowych i konieczność przygotowania wszystkich dokumentów, wyłonienie wykonawcy mogłoby nastąpić najwcześniej tuż przed wakacjami. Ponieważ remont na tej drodze w okresie wakacyjnym byłby niezwykle uciążliwy zarówno dla mieszkańców jak i turystów, jego rozpoczęcie planowane jest po wakacjach – informuje ZZDW.

Na czas remontu ruch będzie odbywał się wahadłowo.