Symbolicznym łykiem wody prosto z kranu Burmistrz Stanisław Kuryłło dokonał otwarcia sieci wodociągowej, która została doprowadzona do Benic oraz Śniatowa. Po 35 latach z kranów w tych miejscowościach nie leci brązowa „zupa”. 

Modernizacja rozpoczęła się w sierpniu. Zarówno w Benicach jak i Śniatowie zostało wyłączone dotychczasowe ujęcie. Woda do tych miejscowości jest dostarczana z Niemicy. Łącznie spółka wykonała pięć kilometrów nowego wodociągu. Wraz z nową inwestycją, mieszkańcy zostaną wyposażeni w nowe wodomierze umożliwiające odczyt radiowy.

– Cieszę się, że to właśnie w tej kadencji doczekaliście się Państwo tego, na co czekaliście blisko 35 lat. Chciałbym podziękować radnym Rady Miejskiej, którzy poprzez swoje głosowania podjęli decyzję o tym, aby ta sieć powstała. Warto wspomnieć tu radnego z Benic Romana Podedwornego, który od 3 lat cały czas mówił o wodzie. Proszę mi wierzyć, było ciężko, bo pierwszym niezbędnym krokiem była zgoda Zarządu Dróg Wojewódzkich na położenie sieci w pasie drogi wojewódzkiej. Chciałbym podziękować Burmistrzowi Andrzejowi Danielukowi, który podzielił się z nami wspaniałym skarbem, którego tak dużo jest na terenie gminy Golczewo, spółce PGK, która postarała się, aby w tak ekspresowym tempie ta sieć została wykonana. Chciałbym podziękować za cierpliwość mieszkańcom Benic i Śniatowa, bo tyle lat obiecywano Wam, że ta woda dotrze ale jakoś nie docierała – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Kolejną miejscowością, która doczeka się czystej wody będzie Stawno.