Samorządowcy z Powiatu Kamieńskiego, Gryfickiego, Gminy Świerzno oraz Rewal wspólnie złożyli wniosek do naboru w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Nowy Ład o modernizację mocno zdegradowanego odcinka drogi Świerzno – Gostyń – Pobierowo. Czy inwestycja stanie się faktem? Trudno powiedzieć, bowiem nie wszyscy przedstawiciele samorządów z Powiatu Gryfickiego mówią jednym głosem.

Pełna dziur, przeróżnych zapadlisk, wyrastających drzew. Droga Gostyń – Pobierowo a w zasadzie jej brakujący odcinek to wstydliwa wizytówka dwóch powiatów oraz dwóch sąsiadujących ze sobą Gmin. Przez lata temat jej modernizacji podejmowano wielokrotnie, jednak ostatecznie zawsze spadał na dalszy plan. Wraz z Rządowym Programem Inwestycji Strategicznych „Nowy Ład” pojawiło się światełko w tunelu. Nareszcie znalazła się także wspólna wola do realizacji zadania.

Wniosek o realizacje tej jakże ważnej inwestycji w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych złożyły właśnie powiaty Gryficki, Kamieński oraz gminy Rewal i Świerzno. Droga łącząca Pobierowo ze Świerznem (DW102 z DW103) jest niewątpliwe jedną z najbardziej zdegradowanych dróg dojazdowych nad morze o strategicznym charakterze dla całego regionu. Droga ta połączy powiaty Gryficki z Kamieńskim, tworząc alternatywną drogę dojazdową nad morze, która rozładuje drogowe korki w okolicach Kamienia Pomorskiego i Dziwnówka.

Nie wszyscy mówią jednym głosem

Okazuje się, że najwyraźniej nie do końca zbieżny pomysł na środki w ramach Polskiego Ładu ma radny Platformy Obywatelskiej Marek Gołchowski. Na co dzień otwarty krytyk rządów Prawa i Sprawiedliwości, lokalny przedsiębiorca zawsze powiązany z Platformą Obywatelską – pisze list do Posła PiS Michała Jacha w sprawie potrzeby dofinansowania budowy hali sportowej w Trzebiatowie, w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Nowy Ład.

Niestety ludzie PO rządzą tyle lat w powiecie Gryfickim i nic przez ten czas nie zrobili w sprawie budowy hali w Trzebiatowie. Dziś, skoro jest wola kilku samorządów żeby wybudować tak ważną alternatywną drogę, to warto o to się postarać. Ta droga to szansa na rozwój przymorskich gmin takich jak Świerzno, czy Karnice – mówi jeden z mieszkańców powiatu Gryfickiego, który zaalarmował nasza redakcję.