– To kolejny przykład tego, że w Kamieniu istnieje totalna samowolka i nikt nad tym nie panuje – mówi jedna z naszych Czytelniczek. Chodzi o plac zabaw przy Kwartale Dominikańskim. Należący do wspólnoty obiekt stał się miejscem schadzek i libacji młodych osób. 

– W takim stanie zastałam plac zabaw, podczas dzisiejszego spaceru z dzieckiem przy Kwartale Dominikańskim. Są tutaj systematycznie urządzane liczne zgromadzenia młodych osób, których zachowanie wykracza poza jakiekolwiek normy. Szkody i syf w postaci porozrzucanych puszek i butelek po alkoholu, kubeczków, opakowań oraz kamieni sprawiają, że odechciewa się przechodzić obok tego miejsca, a co dopiero skorzystać z placu zabaw – dodaje nasza Czytelniczka.

– Skoro rodzice nie interesują się swoimi dziećmi a zainstalowane kamery kompletnie nie spełniają swojej funkcji, to może funkcjonariusze od czasu do czasu pofatygowaliby się i łaskawie sprawdzili co się dzieje pod ich „nosem”?! – irytuje się jedna z Mieszkanek.

W ocenie naszej Czytelniczki, służby zajmują się nagonką na osoby chcące zarobić pieniądze w tych trudnych czasach, a kilkadziesiąt metrów od komendy, kilkanaście niepełnoletnich osób w najlepsze spożywa alkohol.

Brawo dla rodziców za „porządne” wychowanie, brawo dla Policji za pełne zainteresowanie! – dodaje.