Kraków, 22.05.2020. Koronawirus w Polsce. Pendolino wyrusza z dworca w Krakowie, 22 bm. PKP Intercity przywraca do kursowania pierwsze poci¹gi Express InterCity Premium, zawieszone do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Na tory wraca osiem po³¹czeñ realizowanych sk³adami Pendolino, które bêd¹ kursowaæ na trasie Kraków – Warszawa – Trójmiasto. (olm) PAP/£ukasz G¹gulski

PKP Intercity wprowadza od niedzieli korektę rozkładu jazdy pociągów. Na kursowanie kilkudziesięciu składów jeżdżących do i ze stolicy wpłyną prace na Warszawskim Węźle Kolejowym – informuje przewoźnik.

Do dyspozycji podróżnych 14 i 15 marca będą informatorzy mobilni na dworcach największych miast Polski (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane).

Z informacji PKP Intercity wynika, że firma przygotowała ofertę Biletu Warszawskiego IC dla osób, które będą łączyć podróż pociągiem i stołeczną komunikacją miejską, jak również wprowadza nową ofertę Aglo-rezerwacja Warszawa, która ułatwi poruszanie się pociągami przewoźnika po stolicy.

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, największej w Polsce stacji pod względem liczby kursujących pociągów. Prowadzone tam prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Przygotowano zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych kursujących przez Warszawę.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym (https://www.intercity.pl/wwk).

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie znajdą na stronie przewoźnika intercity.pl lub pod nr 703 200 200.(PAP)