Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu – miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie!

W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę. Niestety w trakcie interwencji wyszło na jaw, że 37-letni mieszkaniec Gminy Międzyzdroje zanim wsiadł na swój motorower, pił alkohol. Miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie!

Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie nieodpowiedzialnego mężczyzny. Kierował on pojazdem mechanicznym pomimo orzeczonych wobec niego przez Sądy Rejonowe w Szczecinie oraz Świnoujściu, zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi w ruchu lądowym.

Zgodnie z obowiązującym prawem, 37-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności (art. 178 A § 4 Kodeksu karnego).

sierż. Aleksandra Berenda