Miało być pięknie i uroczyście w zeszły czwartek, w Dniu Przywitania Lata. Jednak aura pokrzyżowała nam wszystkie plany i uroczyście przywitamy się z wami dopiero w ten czwartek, 28 czerwca. Dlaczego w czwartek, a nie w inny dzień? Bo to są Czwartkowe Pikniki Rodzinne na Kamieńskiej Marinie. I jest to wydarzenie, które zaczyna się wpisywać na stałe w kulturalny obraz naszego miasta i całego powiatu. Wracamy na teren Mariny z wielkim przytupem.

Już w najbliższy czwartek od godziny 17 będzie można uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów (Kamieński Dom Kultury, Pistacchio Ice & Coffee, MOSiR, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Kika studio Dominika Stefańska). Wśród nich znajdzie się m.in. #50BONKA, czyli coś dla tych, którzy chcą sprawdzić się w konkurencji piłkarskiej. Trzeba będzie siedząc wykonać 50 odbić tzw.”kapek”. Wszystkiemu będzie się przypatrywał trener piłkarski Remigiusz Pęcak. I to on wyłoni zwycięzców, którzy w nagrodę dostaną jedną z ośmiu futbolówek. Wiemy, jak wielkim wyzwaniem jest ta konkurencja, więc dla tych, którym uda się odbić 10 razy jest nagroda w postaci 1 gałki lodów z Pistacchio Ice &Coffee. I tak za każde 10 odbić 1 gałka. Więc najbardziej utalentowani piłkarze mogą liczyć na niezłą porcję słodyczy.

A skoro mowa o słodkościach, to mamy dla dzieci także „porcję dzieciństwa”, w postaci waty cukrowej od Happy Time. Mamy na uwadze także to, że dzieci zbyt dużej porcji cukru w ciągu dnia spożywać nie mogą, więc mamy także w zanadrzu naturalne soki wyciskane– bez cukru.

Dla tych dziewcząt, które wijąc wianki chcą się poczuć jak prawdziwe Słowianki mamy dobre wieści: z nami, będziecie mogły to uczynić. Zapewnimy wam kwiaty i oczywiście pomocne ręce. Gdyby jednak któraś z młodych dam zamiast wianka, chciała mieć spleciony pięknie warkoczyk? Nic prostszego. Jedna z naszych wolontariuszek chętnie się wami zajmie.

A gdyby nagle naszła potrzeba posiadania psa, czy innego zwierzątka, zagwarantujemy ci takiego…. w balonowej postaci. Nad kształtem owych balonów czuwał będzie niezawodny Klaun Tomi. Dla tych nieco starszych informacja taka, żeby na naszego grilla wziąć pętko kiełbaski. My się nim zaopiekujemy, dodamy sosu chleba, i oddamy w odpowiednim momencie, by kiełbaska ciepła była …. wszędzie.
Jednak nie tylko o ciele myślimy i jakiś mały koncert Zespołu Relax, na miarę skroimy. Podobnie jest z tańcem. Tu Studio Ruchu Trojan pokaże, jak się skacze w najmłodszym wymiarze.

Nie zapominamy także o tych, co bez ruchu żyć nie mogą i dla nich kajaki od MKŻ Opti szykujemy nad wodą. Dlatego tez warto zawczasu zastanowić się, z kim w tę krótką podróż popłyniemy, bo parami wiadomo płynie się łatwiej i bezpieczniej. Widząc taką moc atrakcji, nie zapomnijcie powiadomić o tym najbliższych. Czekamy na was w czwartek, w godzinach 17-20.

Czwartkowe Pikniki Rodzinne na Kamieńskiej Marinie są imprezą cykliczną. Odbywają się, co czwartek przez całe wakacje. Jednak organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania imprezy, bez podania przyczyny. Partnerami są: Gmina Kamień Pomorski, PGK, Studio Ruchu Trojan, Happy Time, Klaun Tomi, Piekarnia „Żelek”, MKŻ Opti. Partner medialnywww.kamienskie.info

Jeżeli chcą Państwo być z nami na bieżąco warto zajrzeć i śledzić nasz profil na Facebooku: 
https://www.facebook.com/piknikirodzinnenakamienskiejmarinie/

Organizator