To była wyjątkowa sobota na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim. Najpierw zaprezentowali się na nim strażacy z całego powiatu, było miejsce na sport dla najmłodszych oraz sporo muzyki. Wieczór uwieńczył koncert zespołu Red Lips.

Impreza rozpoczęła się od zmagań strażaków. Najlepsi okazali się ochotnicy z Rozwarowa. W kategorii żeńskiej zwyciężyła drużyna z Kalenia. Dalsza część imprezy stała pod znakiem sportu. Można było się sprawdzić w biegach sztafetowych, nordic walkingu czy rzucie piłką lekarską.

Później okazję na zaprezentowanie miały lokalne zespoły z okolicznych gmin. Stuchowianki, zespół Relax, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej ,,Rozśpiewane Golczewo”, Zespół muzyczny ,,Szkwał”, Kapela Ostromice oraz Pati Blues z Międzyzdrojów. Był koncert orkiestry dętej z Gryfic, zespołu wokalnego klubu marynarki wojennej Riviera z Gdyni, występ grupy teatralno kabaretowej Dystans z Golczewa.

Do było ważne popołudnie dla Starosty. Józef Malec otwierał, rozdawał nagrody, a nawet wyprowadzał kobiety prezentujące suknie ślubne, czy kroił pieczonego dzika. Wieczorem na scenie zaprezentował się zespół Specyficzni oraz gwiazda jaką tego dnia był zespół Red Lips.

źródło:
fot. Powiat Kamieński