Z czego składa się miecz? Kim byli wojewodowie? Jak ubijało się mleko? Na te i wiele innych pytań można było dziś uzyskać odpowiedź w ramach Pikniku Historycznego organizowanego przez Kamieński Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim. Nie zabrakło dobrej zabawy, lekcji żywej historii czy pysznej waty cukrowej.

W podróż w czasie zabrał wszystkich najmłodszych Igor Górewicz. Autor książek, wojownik, rekonstruktor historyczny Drużyny Grodu Trzygłowa. Pokazał on historyczny oręż, zaprezentował realia życia przed wiekami. Nie zabrakło stanowiska łuczniczego, warsztatów tworzenia krajek – czyli pięknie tkanych , wełnianych pasów czy obecności wojownika konnego!

W parku zrobiło się naprawdę kolorowo, kiedy to ścieżkami zaczęli przechadzać się członkowie Stowarzyszenie Metrum (M- jak muzyka, E – edukacja, T – taniec, R – rekonstrukcja, U – ubiór, M – jak marzenia) – grupa rekonstrukcji barokowej ze Szczecin ubrani w stroje z dawnych lat. Byli neandertalczycy, Stawnianki, czy przedstawiciele Muzeum Regionalnego im. A.Kaubego z Wolina. Można było skorzystać ze stanowisk plastycznych, zjeść watę cukrową czy poskakać na trampolinie!

« z 38 »