W strugach deszczu i chłodzie w niedzielę 19 listopada br. odbyły się  pierwsze w drugiej edycji zawody Międzyzdrojskiej Ligi Biegowej. Pomimo niesprzyjającej aury w zawodach udział wzięło łącznie 44 zawodników w tym 25 biegaczy i 19 zawodników uprawiających nordic walking.  

Z uwagi na ciężkie warunki panujące na wytyczonej trasie – ogromne ilości kałuż i podmokły teren leśny – jej przebieg w ostatniej chwili został zmieniony. Wyznaczono ją w obrębie ścieżki rowerowej w kierunku Świnoujścia i z powrotem, na odcinku 5 km.  

Wszyscy zawodnicy zmierzyli się ze swoimi słabościami, przemoknięci i przemarznięci ukończyli zmagania. Najlepszy czas w biegu mężczyzn uzyskał Kamil Hołub z Trzebiatowa, który na metę przybiegł osiągając czas 19:14 . Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Małgorzata Krynicka – Grzyb z czasem 20:28. Wśród zawodników nordic walking najlepszy czas osiągnął Bogdan Wierchanowski z czasem 34:23, a wśród kobiet – Katarzyna Cebulska z czasem 36:51. 

Zdjęcia z zawodów dostępne są na naszym profilu facebookowym @ miedzyzdrojska liga biegowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia zawodów, a pozostałych zapraszamy do uczestnictwa. Kolejne zawody już  3 grudnia br. 

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje