W Kamieniu Pomorskim, Świerznie, Wolinie czy Dziwnowie sporym zaskoczeniem był gest jaki wykonał wobec strajkujących nauczycieli właściciel kamieńskiej Piekarni – Ciastkarni. W akcie solidarności z protestującym pedagogami w 21 szkołach naszego regionu, Wiesław Żelek przesłał okolicznościowe torty.

Czwarty dzień protestu w naszej placówce zaczął się miłym akcentem. Rano otrzymaliśmy słodki prezent z piekarni Pana Wiesława Żelka. Jest to tort, który osłodzi nam ten  niełatwy czas. Dziękujemy za okazane wsparcie. Jest ono nam bardzo potrzebne.  Strajkujący nauczyciele ZSP im. St. Staszica w Kamieniu Pomorskim – czytamy w mailu do naszej redakcji. Podobne reakcje wywołał tort przysłany do szkoły w Dziwnowie.

Wszystkie szkoły Powiatu kamieńskiego otrzymały dziś ode mnie torty. Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego akurat zamawiała drożdżówki dla wszystkich biorących udział w strajku i stwierdziłem, że będzie to fajny gest solidarności i podtrzymania na duchu wszystkich w tej akcji – mówi Wiesław Żelek.

Wszystkie 21 szkół w naszym Powiecie, biorące udział w strajku otrzymało podobne podarunki. Skąd pomysł na takie działanie?

Solidaryzuje się z tą akcją, gdyż jest ona słuszna. Skoro jest tak dobrze w Państwie jak mówi się w państwowych mediach, są środki dla wszystkich to dlaczego zabrakło dla nauczycieli? Brak waloryzacji tych płac przez lata doprowadził do sytuacji, w której nauczyciele zarabiają za mało w stosunku do trudnej pracy jaką wykonują. 1800 złotych na rękę, to jednak trochę mało za czas na studiach, ogrom trudnej pracy tej w szkole jak i przede wszystkim po godzinach – stwierdza lokalny przedsiębiorca.