Wolińscy parafianie mają dziś wyjątkową okazję do modlitwy przy relikwiach błogosławionego Carlo Acutisa. 15-letni Włoch, który zmarł na białaczkę, a dwa lata temu został ogłoszony błogosławionym. Pielgrzymowanie relikwii to element przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

– Dziś przeżywamy w naszej parafii peregrynację relikwii bł. Karola Acutisa. Procesja z relikwiami wyruszy z kościoła św. Stanisława o 12:00, a następnie w kolegiacie sprawowana będzie Msza św. Do południa w kolegiacie można zwiedzać wystawę o cudach eucharystycznych przygotowaną przez bł. Karola – czytamy w ogłoszeniach parafialnych.

Jak czytamy, oprócz zainteresowań typowych dla młodych ludzi, np. życia towarzyskiego, podróżowania, gry w football, grania na saksofonie, był autorem stron internetowych o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich. Eucharystię nazywał „autostradą do nieba”. Był popularnym i pilnym wychowankiem mediolańskiego Liceum im. Leona XIII o profilu klasycznym. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”.

5 lipca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a 21 lutego 2020 zatwierdził cud za jego wstawiennictwem, otwierając drogę do beatyfikacji, która nastąpiła w bazylice św. Franciszka z Asyżu 10 października 2020. Wieczorem relikwie będą podczas mszy akademickiej u szczecińskich chrystusowców. Proces beatyfikacyjny 15 – latka rozpoczęto w archidiecezji mediolańskiej w 2013.