W ubiegły weekend Klub Kolarski „Baszta” Golczewo startowała w XL Ogólnopolskim WyściguPucharu Polski w kolarstwie szosowympod Patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Starty młodych kolarzy zaowocowały świetnym wynikiem na arenie ogólnopolskiej.

W pierwszy dzień podczas jazdy indywidualnej na czas Jakub Fleks w kategorii Młodzik zajął 6 miejsce. W drugim dniu zawodów zostały rozegrane wyścigi ze startu wspólnego, w których w każdej kategorii wiekowej zawodnicy LKS Baszty Golczewo stawali na podium!

W kategorii Młodzik Jakub Fleks po finiszu z peletonu zdobył 2 miejsce! W kategorii Juniora Młodszego po aktywnej jeździe w dwuosobowym odjeździe na ostatnich 30 kilometrach Kamil Szymacha zajął 2 miejsce, warto również wspomnieć że trasa na której zostały odgrywane wyścigi jest trasą Mistrzostw Polski w kategorii Juniora Młodszego.

W tej kategorii po finiszu z peletonu Jakub Cieślikiewiczuplasował się na 9 pozycji. W najstarszej kategorii Junior po odjeździe na ostatnich kilometrach Maciej Raducki zajmuje 3 miejsce. Był to ostatni sprawdzian w kategorii Juniora przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Ostródzie.

Trasa ze startu wspólnego była wymagająca dla zawodników oraz selektywna. Zawodnicy musieli sobie poradzić z kilkokilometrowymi podjazdami, mocnymi porywami wiatru oraz dystansem. Na starcie w Koziegłowach łącznie stanęło ponad 700 zawodników.