Przestępcy po raz kolejny próbują wyszukanej metody. Wykorzystując wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej, próbują wyłudzić nasze dane i przejąć środki zgromadzone na koncie. Ciesząca się dużą popularnością kampania phishingowa polega na rozsyłaniu SMSów z zawiadomieniem o konieczności uregulowania zapłaty.

Z wiadomości, które napływają do naszej redakcji, wynika, że przestępcy sięgnęli po nią kolejny raz, dlatego warto zachować czujność, aby nie stracić swoich danych oraz oszczędności życia.  Schemat działania oszustów jest taki sam, jak w poprzednich przypadkach. Rozsyłają wiadomości SMS, z których dowiadujemy się o zaległościach w płatności za energię elektryczną oraz o rzekomym terminie wyłączenia prądu. Kwoty zaległości są zazwyczaj niewielkie, co sprawia, że wiele osób bez większego zastanowienia postanawia je uregulować i pozbyć się ewentualnych problemów z prądem.

Liczba zgłaszanych incydentów dotyczących cyberbezpieczeństwa dowodzi, że oszuści nie próżnują. Czekają na nasz najmniejszy błąd, aby się wzbogacić. Dlatego wszelkie podejrzane SMSy oraz wiadomości e-mail warto weryfikować. Utrata kilku minut na połączenie z konsultantem banku, PGE czy innego podmiotu, jest niczym w porównaniu do utraty oszczędności całego życia.