Na początek Wrzosowo, Osiedle Chopina, Topolowa, Różana i Bolesława Prusa. Rozpoczęła się oświetleniowa rewolucja zapowiadana od jakiegoś czasu w gminie Kamień Pomorski. Termin zakończenia prac przewidziano do 30 kwietnia 2019 roku, jednak jak podkreśla prezes Mariusz Sowiński, firma z Gryfic będzie chciała skończyć wszystko jeszcze w tym roku.

Cieszę się, że udało się rozpocząć inwestycję związaną ze zmianą oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Kamień Pomorski. Rozpoczęliśmy prace od Wrzosowa, ale w tym miesiącu będzie ona także wykonywana na Osiedlu Chopina, Topolowej, Różanej oraz osiedlu Bolesława Prusa – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Prace związane z budową sieci rozpoczęły się od Osiedla Bursztynowego w miejscowości Wrzosowo. Kolejne realizacje będą miały miejsce na ul. H. Wieniawskiego, S. Stuligrosza, Różanej i wew. Topolowej, Os. B. Prusa i J. Matejki. Jednocześnie na terenie miasta Kamień Pomorski będzie prowadzona wymiana opraw.

W ramach umowy zostanie dobudowanych 163 nowych punktów świetlnych oraz wymienionych 1452 sztuk opraw oświetlenia ulicznego starego typu na oprawy LED, w tym 155 opraw ozdobnych.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków uzyskanych w ramach oszczędności powstałych w wyniku wymiany systemu oświetlenia. Cały proces przeciągnął się w czasie ze względu na procedury przetargowe oraz inne formalności. Modernizację wykona Zakład Elektryczny ZEG – firma z 30 letnią tradycją, która przeprowadzała wymianę oświetlenia na terenie m.in. gminy Rewal.