We wtorek 18 czerwca na hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego ostatniej klasy, która opuściła szeregi Gimnazjum przed jego zamknięciem.

– Kiedy w 1999 roku rozpoczynałem naukę w naszym Gimnazjum, nigdy bym nie pomyślał, że 20 lat później będę miał ten przykry zaszczyt, aby jako wójt wygaszać naszą szkołę. Ja byłem pierwszym jej rocznikiem, a wy jesteście ostatnim. Tak to już w życiu jest, że historia pisze się cały czas – powiedział sentymentalnie wójt Radosław Drozdowicz.

– Życzę wam abyście dostali się do wymarzonych szkół średnich, a wiem, że jesteście ambitni i potraficie dążyć do założonych celów. Życzę wam szczęśliwych wakacji, a rodzicom żeby dalej mogli być z was tak dumni – dodał wójt.

Na końcu wójt złożył podziękowania dla Dyrektora Grzegorza Kubasa, grona pedagogicznego i pracowników obsługi, za wiele lat dobrej pracy na rzecz Gimnazjum i gminnej oświaty.

Wszyscy absolwenci Gimnazjum zostali wyróżnieni specjalnymi nagrodami od wójta. W sposób szczególny został wyróżniony najlepszy absolwent RadosławGodzieba, który poza nagrodą wójta otrzymał voucher dla 2 osób na pobyt weekendowy w hotelu Gryf w Gdańsku, ufundowany przez radnego województwa Artura Łąckiego, oraz najlepszy sportowiec Bartosz Pacha nagrodą wójta.