Za nami ósmy bieg VII edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zawodnicy i „kijkarze” ścigali się na malowniczej trasie pomiędzy Łukęcinem i Dziwnówkiem na dystansie 6780 m. Obawialiśmy się o pogodę, jednak natura okazała się dla nas łaskawa.  Zwyciężył Łukasz Szymański (BP & Biedronka Pobierowo) z czasem 24,53. Drugi na metę przybiegł Przemysław Troszczyński (Bracia Troszczyńscy Łukęcin) – 27,12; trzeci był Marcin Zych (LUKS „Bałtyk” Dziwnów) – 27,20. Najszybciej z kobiet trasę pokonała Emilia Wolińska z Wolina – 29,40, druga finiszowała Dorota Kowalska (KB Kamień Pom.) – 30,29, zaś trzecia Joanna Paczyńska z Goleniowa – 33,06. W kategorii nordic walking zwyciężyła Martyna Dajlid z Kołczewa – 55,37 przed Agnieszką Szydłowską z Pobierowa – 56,12 i Dorotą Baryłą z Wolina – 56,28. Jedyny w stawce mężczyzna- Marek Dołęgowski pokonał trasę w czasie 55,38.

Serdecznie dziękujemy Panom: Włodkowi Heweltowi i Cezaremu Wieczorkowi z OSP Dziwnów za obsługę techniczną trasy i pomoc w sędziowaniu. Podziękowania kierujemy również do Pani Wiesi Kasabuły (MOSiK Dziwnów), która tradycyjnie wykonała okolicznościowe dyplomy. Zawody ukończyło 38 amatorów zdrowego stylu życia: 26 biegaczy i 8 „ kijkarzy”. Impreza została dofinansowana z budżetu Gminy Dziwnów.