Jak mówi jedna z naszych Czytelniczek, cechuje go duża asertywność, kreatywność oraz empatia. Porywa młodzież do działania, promuje aktywny tryb życia oraz działa na rzecz ubogich. Jest Honorowym Członkiem Zarządu Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, a o jego działaniach wobec najuboższych dzieci z tego kraju rozpisywały się media katolickie. Ksiądz Leszek Tokarzewski posługujący w Kamieniu Pomorskim po raz kolejny prosi o wsparcie dla najuboższych. 

Jak sam o sobie pisze, przez siedem lat przebywał na emigracji głosząc Ewangelię na Ukrainie, w Niemczech i Holandii. W 2014 r. zorganizował z Niemiec transport darów na Ukrainę. Jest Honorowym Członkiem Zarządu Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, z wykształcenia teolog. Zafascynowany kulturą bliskiego wschodu, Rosji i Ukrainy. Jego poczynania możecie śledzić poprzez Facebooka.

Wraz z braćmi z placówek Chrystusowców zebraliśmy przeszło 20 ton darów o łącznej wartości ok. 30 tyś euro. W skład tego transportu wchodziły żywność, odzież, środki czystości, paczki dla dzieci. Pracując na Ukrainie organizowałem regularnie zbiórki przeznaczone na prowadzenie duszpasterstwa min. na podręczniki do nauki religii, na letnie obozy dla dzieci i młodzieży, na paczki w okresie świątecznym. W miarę możliwości staram się regularnie wspierać Dom Dziecka prowadzony przez siostry zakonne. Głosząc Słowo Boże w Holandii wraz z moimi parafianami na ten cel zebraliśmy ok. 3 tyś. euro – pisze ks. Leszek.

„Okaż serce dzieciom i ubogim – projekt ks. Leszka Tokarzewskiego”

Ten projekt jest realizowany wraz z moją koleżanką Martą, która że tak powiem zajmuje się sprawami technicznymi. Ja po prostu nie nadążam czasem za tymi wszystkim nowościami technicznymi i potrzebuje kogoś do pomocy.Celem projektu jest niesienie pomocy dzieciom i młodzieży z rodzin ubogich, patologicznych, zagrożonych demoralizacją lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej oraz aktywizacja i rehabilitacja zawodowa, edukacyjna i społeczna – czytamy w krótki opisie.

Jak pomóc? Wystarczy dokonać wpłaty poprzez portal zrzutka.pl – KLIKNIJ TUTAJ – a każda złotówka trafi na Dom Dziecka w Ukrainie lub pomoc humanitarną dla dzieci w Kambodży

źródło:
FB Leszek Tokarzewski, zrzutka.pl