W miniony, długi czerwcowy weekend do Międzyzdrojów przybyły tłumy spragnionych morskiej bryzy a wśród nich setki tancerzy z całej Polski. Stało się tak za sprawą XV Jubileuszowej Perły Bałtyku – Ogólnopolskiego Turnieju Tańca.

W ciągu dwóch dni na parkiecie Hali Sportowej im. A.Grubby zatańczyło ponad 600 zawodników z całej Polski- Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa., Bydgoszczy, Nowego Targu, Nowego Sącza oraz mnóstwo par z Zachodniopomorskiego Związku Tańca Sportowego. W czasie tego dwudniowego maratonu tanecznego mogliśmy podziwiać pary i solistki w kategoriach rekreacyjnych i sportowych a także Seniorów. Perła Bałtyku była w tym roku podwójnie jubileuszowa -świętowaliśmy 10-lecie Grand Prix Seniorów w Międzyzdrojach.

Galę finałową uświetnił pokaz przedszkolaków z Międzyzdrojów i Wapnicy. Bardzo podobał się sędziom, szczególnie antypandemiczny Taniec- Przyklejaniec. Pięknie wypadły sportowe pary Jantara, które w swoich kategoriach stawały na podium. Zwycięzców z przyjemnością wymienię. Patryk Pastwa – Nadia Kastrau, Piotr Dębicki – Agata Kowalewska, Szymon Marciniak – Amelia Mazur, Kornel Przybyłek – Martyna Brzezicka, Jakub Lichowski – Julia Zwierzchowska, Dawid Pecyna- Laura Gołębiowska. Równie pięknie zaprezentowały się młodsze dzieci ale braknie miejsca na wymienienie wszystkich. Stąd kolegialne wielkie brawa!!!

TURNIEJ ODBYŁ SIĘ DZIĘKI WSPÓŁFINANSOWANIU PROJEKTU PRZEZ NIEZAWODNĄ GMINĘ MIĘDZYZDROJE- NISKO SIĘ KŁANIAMY. PODZIĘKOWANIA KIERUJEMY TEŻ POD ADRESEM SPONSORÓW:

POLFERRIES – sponsor główny
1. HOTEL AURORA
2. WILLA MARTINI
3. HOTEL VESTINA
4. HOTEL WOLIN
5. RENT LIKE HOME
6. PTTK MIĘDZYZDROJE- PAN JERZY CZERSKI
7. PAŃSTWO CZESŁAWA I ANDRZEJ TOMCZAKOWI
Szanowni Państwo bez Was by się nie udało.

Na koniec moje osobiste podziękowania dla Rodziców i Dwóch Panów.
Rafał Błocian i Paweł Nogala. Dziękuję.

Anna Zjawińska
Prezes TKS Jantar