Wsparcie gmin uzdrowiskowych było tematem przewodnim konferencji zorganizowanej przed Szpitalem Uzdrowiskowym „Mieszko”. W Kamieniu Pomorskim, w obecności wiceministrów: spraw wewnętrznych i administracji Pawła Szefernakera oraz turystyki i sportu Andrzeja Guta-Mostowego, wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły zainaugurowano ogólnopolski program. 

Mamy dobre wiadomości dla gmin uzdrowiskowych w całym kraju – rozpoczął wiceminister Paweł SzefernakerW ciągu ostatnich dwóch lat gminy uzdrowiskowe miały uszczerbek w związku z wystąpieniem pandemii COVID – 19. Nie było kuracjuszy, więc nie było wpływów do budżetów gmin. Dziś mamy dobrą wiadomość, Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomi dodatkowy nabór na inwestycje w obszarach „A” i „B”. 

Gminy będą mogły przez najbliższe dwa tygodnie (do 4 marca) składać dwa wnioski inwestycyjne – jeden do dwóch milionów, drugi do pięciu milionów złotych. Łączna pula tego programu skierowanego do gmin uzdrowiskowych wyniesie 250 mln złotych.

« z 10 »

Ten program to odpowiedź na potrzeby Polaków i ich rodzin. Szczególnie chodzi o potrzeby regeneracji w okresie popandemicznym. Rząd chce odpowiedzieć na potrzeby samorządów, które muszą zrealizować dodatkowe inwestycje – zaznaczył wiceminister Andrzej Gut – Mostowy.

Ulica Lipowa zamieni się w deptak

Gmina Kamień Pomorski dzięki ogłoszonemu dziś ogólnopolskiemu programowi będzie chciała zmienić wizerunek ulicy Lipowej w Kamieniu Pomorskim. Powstanie tam deptak miejski łączący strefę uzdrowiskową „A”, z częścią nabrzeża Zalewu Kamieńskiego. Na miejscu pojawi się ścieżka rowerowa, deptak, nowe oświetlenie oraz zmodernizowana ulica od zjazdu z drogi wojewódzkiej do wjazdu na ulicę Klasztorną.

Czuję się wyróżniony i zaszczycony, że to Kamień Pomorski został wybrany do ogłoszenia tak długo wyczekiwanego programu w naszym kraju. Wzbogaci on i pomoże w prawidłowym funkcjonowaniu gmin. Uzdrowiska to nie tylko budynki, ale przede wszystkim człowiek. Nasi mieszkańcy, który dokładają wielu starań, aby to funkcjonujące od 60 – lat Uzdrowisko było obecne na terenie naszego krajupowiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.