Niedziela to ostatni dzień z tak wysoką temperaturą. Termometry pokażą ok. 23 st. C. Jednak już w poniedziałek czeka nas załamanie aury. Zrobi się chłodniej, zapowiadane są też intensywne opady deszczu. Kiepska pogoda będzie nam towarzyszyć przez niemal cały kolejny tydzień.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niedziela powita mieszkańców Polski zmiennym zachmurzeniem na terenie całego kraju. Na wybrzeżu i południowym wschodzie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Będzie ciepło. Termometry wskażą od 21-25 st. C na północy do ok. 30 st. C na południu Polski. Wiatr będzie umiarkowany, głównie na wybrzeżu.

– Cieszmy się niedzielą i słoneczną pogodą, bo będzie to ostatni dzień sprzyjający piknikom przed nadchodzącą zmianą pogody. Co prawda w poniedziałek będzie jeszcze ciepło, ale już burzowo i deszczowo. Po przejściu frontu, od wtorku, będzie już zdecydowanie chłodniej. W niektórych regionach kraju temperatura spadnie nawet o dziesięć stopni Celsjusza” – ostrzegła Dąbrowska.

(PAP)