To będą decydujące rozmowy, w sprawie przyszłości kamieńskiego szpitala. Dziś Zarząd Powiatu spotka się z władzami spółki EMC, która prowadzi kamieńską placówkę medyczną. Dyskusja ma dotyczyć przyszłości szpitala. Czasu na rozstrzygnięcia pozostało jednak niewiele, gdyż wedle planów operatora z Wrocławia, już od poniedziałku, ma zniknąć oddział chirurgii ogólnej.

W miejsce spisanego na straty oddziału chirurgii ma powstać Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Z takimi planami nie zgadzają się lokalni samorządowcy oraz mieszkańcy. Temat pojawiał się na dwóch ostatnich posiedzeniach Rady Powiatu, jednak wtedy nikt z wrocławskiej spółki nie przyjął zaproszenia do dyskusji z radnymi.

Starosta kamieński mówi, że jest pozytywnie nastawiony do rozmów ale zrobi wszystko, by chirurgia w szpitalu została. Józef Malec w ostateczności ma upoważnienie Zarządu do zerwania dotychczasowej umowy ze spółką. To wiązałoby się jednak z chwilowym wstrzymaniem działania całego szpitala, który w nowej formule poprowadzić mógłby kolejny operator lub sam powiat.

Według szacunków, koszt wyposażenia takiego obiektu sięgałby 15 – 20 mln złotych.