13 czerwca wejdzie w życie letnia korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów PKP Intercity. Uruchomione zostaną sezonowe pociągi, do siatki połączeń przewoźnika dołączy też kilka nowych miejscowości, głównie na południowym Podlasiu. Nie wszędzie zmiany będą jednak na lepsze. 

Jak poinformowała spółka, w wakacje 2021 PKP Intercity będzie uruchamiać 426 pociągi, podczas gdy w ubiegłorocznym okresie letnim na tory wyjeżdżało średnio 410 składów dziennie. Poziom tegorocznej oferty to w zasadzie powrót do liczby połączeń w ostatnie wakacje przed pandemią. Latem 2019 roku było ich 425.

W wakacyjne weekendy PKP Intercity uruchomi nowy pociąg TLK Jamno łączący Wrocław z Ustką, który ułatwi dojazd na Pomorze Środkowe mieszkańcom Dolnego Śląska i Wielkopolski.

Do Ustki będzie można też dojechać dzięki wydłużonej relacji składu IC Gwarek, kursującego poza sezonem letnim pomiędzy Katowicami a Słupskiem, między innymi przez Wrocław, Opole i Poznań. Z Wrocławia jeździć będzie skład IC Swarożyc, który zapewni połączenie z Kołobrzegiem. W wakacje grupa wagonów dołączana do pociągu TLK Ustronie relacji Kraków – Kołobrzeg – Kraków połączy stolicę Małopolski i Warszawę z Ustką. To dobra decyzja, bowiem w sezonie letnim ponownie nie pojedzie Pociąg Słoneczny Kolei Mazowieckich.