Od 15 czerwca 2021 (wtorek) zaczynają obowiązywać w miejscowościach Gminy Dziwnów opłaty za parkowanie. Tzw. Strefa Płatnego Parkowania oraz Opłaty Parkingowe na Parkingach Miejskich, będą obowiązkowe w okresie sezonu letniego, tj. od 15 czerwca do 15 września 2021 roku.

Prosimy pamiętać o tym, że:
1. Parkowanie na obszarze Parkingów Miejskich (oznaczonych literą P z dopiskiem „miejski”) jest płatne przez siedem dni w tygodniu (tj. od niedzieli do niedzieli) w godzinach od 8.00 do 20.00. Parkometry na tych parkingach są koloru szarego.
2. Parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania, obowiązuje od poniedziałku do piątku (przez pięć dni w tygodniu) w godzinach od 8.00 do 20.00. Parkometry w tej strefie są koloru niebieskiego.

Zwracamy przy tym uwagę, aby za każdym razem, kiedy będą Państwo parkowali samochód na płatnym miejscu, upewnić się, jakiego rodzaju jest to parking. Stosowna informacja, poza oznakowaniem, będzie się również znajdowała na parkometrach. Mieszkańcy Gminy Dziwnów oraz osoby prowadzące na terenie gminy działalność gospodarczą (przez cały rok), mogą wykupić specjalną Kartę Parkingową w cenie 50.00pln.

Osoby zatrudnione na stałe w Gminie Dziwnów (a nie zamieszkujące na terenie gminy) Kartę Parkingową (dotyczącą całego sezonu) mogą wykupić za 100pln. Biuro Strefy Płatnego Parkowania będzie czynne od wtorku 15 czerwca 2021 roku (znajduje się przy ulicy Konopnickiej w Dziwnowie – mapka).

UM w Dziwnowie