Już w najbliższy wtorek 4 czerwca o godz. 11:00 zapraszamy (szczególnie seniorów!) do Świetlicy Społecznej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie na pokazy filmów twórców 60 plus – czyli Objazdowy Senior Movie.

Czym jest Senior Movie? To inicjatywa szczecińskiego stowarzyszenia Kamera, które od 2018 roku organizuje Festiwal Filmowy Senior Movie – konkurs dla twórców filmowych 60 plus. W ramach wydarzeń towarzyszących festiwalu organizują tzw. Objazdowy Senior Movie, podczas którego zaprezentowane zostaną zwycięskie produkcje z edycji z zeszłorocznej edycji. Podczas spotkania w GOKiS zobaczyć będzie można zostanie 8 filmów krótkometrażowych z całego świata. Będą to filmy, które zwyciężyły w I edycji Senior Movie. Podczas spotkania inicjatorzy wraz ze szczecińskimi seniorami działającymi przy stowarzyszeniu opowiedzą o samej idei festiwalu oraz o tym jak to jest być filmowcem 60 +. Dodatkowo zdradzą co będzie się działo podczas tegorocznej edycji, a ta już 12-15 września w Szczecinie.  

Repertuar:

„Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość” (Polska) reż.Alicja Adamowicz, Leonarda Busłowska, Aleksy Charkiewicz, Zdzisława Cieślukowska, Halina Danisiuk, Elżbieta Kackieło, Helena Łukaszewicz, Wiesława Popiel, Danuta Rogalska, Bożena Sienkiewicz, Julia Szeps, Alicja Temler, Maria Waśkiewicz

„LIFE AFTER LIFE” (Kanada) reż. Lisa MacLean

“The Last of The Summer Surf – Gwyn & Rod” (Wielka Brytania) reż. Rod Sumpter

“Open Skylight” Srdjan Vukajlovic (Serbia)

“NIEMIECKI CMENTARZ WOJENNY” reż. Mieczysław Marków

„Sex na emeryturze” (Polska) produkcja Stowarzyszenie Kamera 2018

„…bawmy sie razem…Woodstock 2013” (Polska) realizacja Stowarzyszenie Kamera 2013

„Adieu” (Polska) realizacja Stowarzyszenie Kamera 2014

Po projekcji zapraszamy na dyskusje z organizatorami festiwalu oraz z twórcami filmów.

GOKiS