8 listopada 2018 r. w Przedszkolu Miejskim  z Oddziałem Żłobkowym „Kraina Uśmiechu” w Wolinie  obchodzono 100 -lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Z tej okazji wszystkie dzieci, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na przedszkolnym holu, aby uroczyście świętować ten jak bardzo wyjątkowy dzień w historii  Polski. Dzieci do przedszkola przyszły ubrane w odświętne stroje. Podczas uroczystego apelu wszyscy zebrani dumnie odśpiewali Hymn Polski. W kolejnej części apelu odbył się konkurs recytatorski i pieśni patriotycznej „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Wszyscy w skupieniu i ze wzruszeniem słuchali o historii naszego kraju.

W naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono rocznicę odzyskania niepodległości, zaproszono małżeństwo, które pamiętało lata niewoli. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o niełatwym dzieciństwie tych Państwa. Poruszające były życzenia, aby w tym szczególnym dniu pamiętać jaką wartość ma wolność naszego kraju i pokój na świecie.

Głównym celem spotkania było krzewienie wśród dzieci postaw patriotycznych w kontekście historii państwa i narodu polskiego, kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Narodowe Święto Niepodległości stało się radosnym dniem w przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie w pamięci wszystkim, którzy tego dnia świętowali razem z nami.  Biało – czerwona dekoracja przedszkola, odświętne stroje, oprawa muzyczna, sprawiły, że zaproszeni goście, wszyscy pracownicy przedszkola oraz dzieci poczuły się w tym dniu dumnymi Polakami.

Anna Marcinkiewicz