O osiągnięciach rządu Prawa i Sprawiedliwości, walce z mafią VATowską, a także bardzo ważnych dla maleńkiej gminy Świerzno wiatrakach dyskutowano w trakcie dzisiejszego (20.06) spotkania z parlamentarzystami Krzysztofem Zarembą oraz Arturem Szałabawką.

To nasze 56. spotkanie na terenie samorządu. Jedziemy w teren po to, aby uzyskiwać wiedzę od Państwa, której z pozycji Warszawy byśmy nie mieli. To spotkania dla wszystkich osób zainteresowanych. W 80% gmin, władze samorządowe w tych spotkaniach uczestniczą. Myślę, że to dobrze bez względu na różnego rodzaju opcje – podkreślił poseł Artur Szałabawka.

Co przedstawiciele PiS zaliczają do sukcesów dobrej zmiany w naszym województwie? Kontynuację budowy drogi S3 i S6, znaczący rozwój województwa, rozpoczęcie budowy obwodnicy zachodniej Szczecina, budowę fabryki Police II czyli polipropylenu, rozbudowę gazoportu, budowę nowego terminala kontenerowego i tunelu dla Świnoujścia – To rzeczy sztandarowe, które nie byłyby możliwe gdyby nie silna reprezentacja w parlamencie – zaznaczył poseł Krzysztof Zaremba.

Posłowie podkreślali, że pod ich rządami potrzeby Kamienia Pomorskiego czy Świerzna są równo brane pod uwagę z dużymi ośrodkami jak Szczecin. A to wszystko jeszcze nie koniec. W tle pojawiają się kolejne obietnice.

Liczne programy społeczne, w tym 500+ oraz wyprawka + przez co jak widać drgnęły dane demograficzne. Chcemy osiągnąć realną podwyżkę dla rent i emerytur na poziomie 100, 200 czy 300 złotych. To ma być coś co ludzie odczują. Reforma wymiaru sprawiedliwości, której koła jak widać na przykładzie naszego województwa mielą powoli ale dokładnie – przekonywał Zaremba.

W trakcie spotkania było także o dodatkowym nadajniku, który umożliwiłby lepszy odbiór telewizji naziemnej. Jeden z mieszkańców poruszył kwestie ewentualnego dodatkowego dochodu dla gminy Świerzno, jakim mogłyby być fermy wiatrowe. Gdyby nie perturbacje związane ze zmianą przepisów, do maleńkiej gminy mogłoby trafiać rocznie nawet 3 mln złotych.

Problem polega na tym, że w gminie zatrzymały się realizacje dwóch ferm, w których inwestorem jest państwowa spółka PGE. Od dłuższego czasu czekamy na to, aż minister uruchomi aukcje na certyfikaty tzw. zielone papiery. Wszystko jest zaktualizowane i poprawione, gotowe do realizacji. Miałyby to być 33 wiatraki, które przynosiłyby naszej gminie 3 mln dochodu. Przygotowania do tego trwały przez 12 lat trwały przygotowania. Zostały przyjęte propozycje ówczesnych władz rządzących, zmieniono plany, jeżeli społeczeństwo tego chciało to tylko się cieszyć. Niestety stanęliśmy z realizacją – relacjonował wójt Krzysztof Atras.

Parlamentarzyści zgodnie zapowiedzieli, że do wójta zostanie skierowana odpowiedź. Było także o stadninie w Janowie. – O co tam chodziło, o to że różni celebryci, różne osoby trzymały tam swoje konie i nie płacili za ich utrzymanie. No i się skończyło, to tak jak płacimy za serwisowanie auta. Dyrektor miał wystąpić o zwrot zaległości i zaczął się wrzask. Nie każdego było stać na utrzymanie koni wyścigowych – tłumaczył poseł Zaremba.

Posłowie zapewnili, że wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku, zgodnie z konstytucyjnym terminem. PiS nie wie konkretnie, kiedy przedstawi swoich kandydatów w gminach wchodzących w skład powiatu kamieńskiego.