Rusza ogólnopolska akcja „Nutella Kocha Polskę”, dzięki której kupując dedykowany słoik kremu Nutella możemy jednocześnie odkryć 16 wyjątkowych miejsc w Polsce. Wśród nich nie mogło zabraknąć Trzęsacza. Wszystkie te miejsca zostały wybrane we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, ale 16 lokalizacji to dopiero początek.

Nutella poprzez akcję „Nutella Kocha Polskę” pragnie zachęcić konsumentów do znalezienia chwili, by się zatrzymać w swoim codziennym pędzie i odkryć piękno, które nas otacza. Nutella chce przypomnieć, że Polska ma wiele do zaoferowania. Setki kilometrów pięknych plaż, morze, góry z zapierającymi dech pejzażami, wstęgi przepływających przez cały kraj rzek czy tysiące malowniczych jezior i urokliwych miejscowości – to wszystko znajdziemy w Polsce.

Nutella we współpracy z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym (PTTK) stworzyła mapę wyjątkowych, wartych odwiedzenia polskich lokalizacji. Dzięki kodom QR znajdującym się na etykietach dużych słoików Nutelli (600g) będziemy mogli odkryć ciekawostki dotyczące 16 wybranych miejsc, a także nietuzinkowe propozycje spędzenia wolnego czasu. Akcja będzie trwać od 2 sierpnia do 30 września 2021 roku. Ale to nie wszystko, każdy może dodać do mapy swoje ulubione miejsce, opisać lokalne atrakcje i wygrać wakacyjne nagrody.

Woliński Park Narodowy jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych parków w Polsce. Mieści się na wyspie Wolin. Swoim zasięgiem obejmuje pas wybrzeża i archipelag wysp delty wstecznej rzeki Świny nad Zalewem Szczecińskim. Symbolem Wolińskiego Parku Narodowego jest orzeł bielik, ale to nie on corocznie przyciąga tłumy turystów. Najbardziej popularnymi mieszkańcami WPN są żubry. Pierwsze okazy zostały tu sprowadzone w latach 70. XX wieku. Teraz kolejne pokolenia żubrów możesz podziwiać w Zagrodzie Pokazowej Żubrów położonej pośród gęstych lasów. Poza żubrami mieszkają tam m.in. wspomniane orły bieliki, dziki i sarny.