„Rodzinne trasy spacerowe” to nowa propozycja wydawnicza dla turystów spędzających urlop w Międzyzdrojach, która dostępna jest bezpłatnie od lipca br. w Informacji Turystycznej na promenadzie. „Nasz przewodnik powstał z myślą o aktywnym wypoczynku dla całych rodzin i stanowi wsparcie prowadzonej kampanii promocyjnej pn. „Między nami Międzyzdroje.”  – informuje Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. 

Mały, podręczny folder zawiera 4 wyznaczone trasy piesze, o różnej długości. „Mała Pętla” oraz „Duża Pętla” to krótkie 3 – 4 km. odcinki spacerowe, które obejmują tereny wzdłuż promenady oraz centrum miasta. „Trasa Przyrodnicza” jest najdłuższa, trzeba nią przejść ok.7,5 km, jednakże piękno przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, jakie możemy w trakcie wędrówki podziwiać, rekompensuje wszelkie niedogodności. „Szlakiem Drzew Pomnikowych” to propozycja szlaku,  który został wytyczony w 2012 roku. Na trasie prezentowane są najpiękniejsze i najstarsze okazy drzew – pomników przyrody,  których wiek niejednokrotnie sięga nawet 400 lat. 

Wszystkie opisane trasy spacerowe są „okraszone” zdjęciami, wraz z zaznaczonymi na mapie atrakcjami, jakie się na niej znajdują. Zachęcamy Państwa do poznawania najciekawszych zakątków Międzyzdrojów!! 

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje