Ochotnicza Straż Pożarna w Kołczewie wzbogaciła się o kolejny pojazd. Do jednostki trafił Volkswagen Transporter T5, który będzie służył przede wszystkim młodzieżowej drużynie pożarniczej.
Zakup busa został w całości sfinansowany ze środków własnych OSP Kołczewo, co – jak podkreślają druhowie – jest powodem do dumy i dowodem zaangażowania całej lokalnej społeczności strażackiej.
– Dzięki nowemu pojazdowi młodzież będzie mogła bezpiecznie i komfortowo dojeżdżać na zawody sportowo-pożarnicze, szkolenia oraz inne wydarzenia związane z działalnością strażacką – informuje OSP Kołczewo.
Nowy bus znacząco poprawi możliwości logistyczne jednostki, pozwalając jednocześnie jeszcze lepiej wspierać rozwój młodych adeptów pożarnictwa. Jak podkreślają strażacy, to inwestycja w przyszłość, bo właśnie młodzież w kolejnych latach będzie stanowić o sile i ciągłości działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie.
– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zakupu – dodają druhowie.