To z pewnością będzie jedna z atrakcyjniejszych nieruchomości, jaka w najbliższym czasie powstanie w nadmorskim kurorcie. Na działce przy molo w Międzyzdrojach powstanie nowy 5-cio gwiazdkowy hotel z podziemnym garażem i kładką spacerową przy samej plaży połączoną z molo.

Projekt został opracowany tak aby przedstawić jak największy potencjał terenu opracowania przyjmując założenie, ze zostaną zmienione warunki zabudowy oraz zostanie sporządzony nowy projekt. Podstawowym założeniem przedstawionego wariantu było utworzenie eleganckiego nowoczesnego obiektu o zróżnicowanej strukturze zewnętrznej, kryjącego uporządkowaną, spójną funkcję. Nowoczesne materiały takie jak spiek kwarcowy w połączeniu z kamieniem naturalnym oraz aluminium zestawiono kontrastowo. Uwypuklono poszczególne strefy i funkcje obiektu.

Skrzydło wschodnie charakteryzuje się przesunięciami kondygnacji. Podkreślono część centralną oraz wejście do obiektu za pomocą ciemnej kolorystyki. Zabiegiem formalnym jest zaprojektowanie dwóch pierwszych kondygnacji wypełniających w 100% dostępną powierzchnię zabudowy, i kształtowanie wyższych kondygnacji mieszkalnych w sposób gwarantujący klientom bezpośredni widok na morze oraz plażę.

źródło:
Archice – Architektura i Consulting