To był ważny moment dla mieszkańców ulicy Nowoogrodowej w Kamieniu Pomorskim. Po kilkunastu latach obietnic, spękane płyty zastąpiła równa kostka brukowa. W piątek (29.07) w obecności radnych, przedstawicieli policji oraz spółki PGK odbyło się oficjalne otwarcie inwestycji.

Patrząc po Waszych twarzach, nie sposób zauważyć uśmiechu i radości. Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji inwestycji wyczekiwanej przez kilkadziesiąt lat. Kiedy byłem radnym gminy, to obecni tu Państwo czy do mnie czy Igi Cuber przychodzili i pytali „Kiedy i dlaczego jeszcze nie ma”. Dziś mogę potwierdzić, że ta inwestycja została zrealizowana, poprawi bezpieczeństwo i jakość życia na tym terenie – podkreślał Stanisław Kuryłło.

Prace zostały wykonane siłami własnymi Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Zakres robót obejmował wymianę sieci wodociągowej, odtworzenie nawierzchni oraz chodników. Łącznie koszt oscylował na poziomie 530 tys. złotych.

Inwestycja z różnych względów przebiegała w różny sposób, ale z pewnością nie odbiło się to na jej jakości. Chciałbym podziękować radnym, bo gdyby nie Państwa wsparcie i zaangażowanie nie byłoby tego miejsca. Jako Stanisław Kuryłło, chciałbym powiedzieć mieszkańcom ulicy Nowoogrodowej, że dotrzymaliśmy słowa – dodał Burmistrz Gminy Kamień Pomorski.

Modernizacja ulicy Nowoogrodowej, to dopiero początek, bowiem gminie udało się pozyskać 80% dofinansowanie na przebudowę zdewastowanej ulicy Garncarskiej.