57 nowych policjantek i policjantów złożyło uroczyste ślubowanie w obecności swoich bliskich. – Cieszę się, że zachodniopomorska Policja ciągle się wzmacnia, ponieważ to gwarancja naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa wszystkim ludzi uczciwych – powiedział Wojewoda Zbigniew Bogucki.

– Życzę Wam żebyście każdego dnia pamiętali o rocie ślubowania, szczególnie o słowach: ,,Służyć wiernie Narodowi” Życzę Wam również policyjnego szczęścia i tego abyście zawsze mieli wsparcie w swoich bliskich i zdobyli dzięki sumiennej służbie szacunek naszych mieszkańców – podkreślał Zbigniew Bogucki.

Słowa ślubowania młodzi policjanci powtarzali za Komendantem Wojewódzkim nadinspektorem Tomaszem Trawińskim, który od objęcia tej funkcji konsekwentnie dąży do tego aby stan etatowy garnizonu zachodniopomorskiego był obsadzony w jak największym stopniu.

Funkcjonariusze trafią do garnizonów w Szczecinie, Stargardzie, Gryficach, Policach, Goleniowie, Świnoujściu, Wałczu, Drawsku, Kołobrzegu oraz Kamieniu Pomorskim.