Nowe ławeczki, oświetlenie, monitoring, zieleń a nawet fontanna! Gmina Kamień Pomorski przystąpiła do realizacji kolejnej inwestycji związanej z uzdrowiskiem. To teren tzw. ulicy Zamkniętej w Kamieniu Pomorskim. Obecnie trwa przygotowywanie dokumentacji projektowej. 

Inwestycja ma polegać na przebudowie całego terenu, budowie systemów kanalizacji deszczowej, placów zieleni, placów zabaw oraz urządzeń do rehabilitacji ruchowej. Przebudowa tego terenu przebiegać będzie na zmianie koncepcji architektury zieleni przy utrzymaniu obecnej. Pomnik przy placu 5 – marca zostanie odrestaurowany. – Chcemy, aby ulica Mickiewicza była swoistym deptakiem na którym pojawi się fontanna – dodaje Burmistrz.

Zachowany i zmodernizowany ma zostać także plac zabaw. Wszystko ma znajdować się pod czujnym okiem nowego monitoringu. Prace mają rozpocząć się w drugiej połowie roku. Jeśli dodatkowo uda się pozyskać pieniądze w ramach kolejnej edycji naboru Polskiego Ładu to będzie to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc do wypoczynku dla spacerowiczów.