– Kiedy Burmistrz zadzwonił do mnie i powiedział, „Pani Sołtys jedziemy po czek na budowę świetlicy”, to nie wierzyłam – powiedziała w trakcie uroczystego otwarcia Sołtys Rarwina, pani Agnieszka Bagrowska – Gorzkowska. Nowy obiekt, ma być miejscem spotkań, integracji oraz krzewienia kultury w miejscowości.

Gmina Kamień Pomorski uzyskała na ten cel blisko 2 mln złotych środków zewnętrznych. – Kiedy dowiedziałem się o możliwości pozyskania środków, nie zastanawiałem się ani chwili. Chciałbym podziękować Panu Wojewodzie za wsparcie, za blisko 2 mln złotych na świetlice w Rarwinie oraz Śniatowie. Chciałbym podziękować Mieszkańcom za wsparcie i za cierpliwość. Najstarszy mieszkańcy Rarwina nie wierzyli, że doczekają się budowy obiektu, który będzie sercem tej miejscowościpowiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło. 

Nowa świetlica to także ławeczki, otaczająca zieleń, miejsca parkingowe oraz pachnące nowością pomieszczenia, a wszystko dzięki środkom Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Coś co wydawało się odległe udało się zbudować. Przede wszystkim dzięki determinacji, ale także dzięki środkom z budżetu Państwa. Należy jednak pamiętać, że rząd czy samorząd nie posiadają swoich pieniędzy. To są Państwa wypracowane środki. To wasza uczciwa praca i płacenie podatków. To powinno do Państwa wracać, w postaci chodników, budynków, szkół. Warto sobie zadań pytanie, bo Państwo przed 2015 roku tak samo ciężko pracowaliście, dlaczego wtedy tych pieniędzy nie było. Warto to przemyślećpowiedział wojewoda Zbigniew Bogucki. 

Budowa została zrealizowana z 98% dofinansowaniem zewnętrznym.

« z 29 »