Dofinansowana 2 milionami złotych inwestycja, czyli nowoczesna remiza strażacka, która będzie także pełnić rolę sali wiejskiej pnie się do góry! 

Budowa nowej remizy wraz z sala wiejska to nie temat nowy dla Gminy Świerzno. Wizualizacja szklanego budynku była jednym z elementów kampanii wyborczej wykorzystanym przez poprzednika Wójta Radosława Drozdowicza.

– Inwestycja budowy nowoczesnej remizy OSP wraz salą wiejską przebiega zgodnie z harmonogramem. Dotrzymujemy danych mieszkańcom gminy Świerzno obietnic. Ta budowa to jedna z wielu trwających i nie ostatnich wielkich i potrzebnych dla naszej gminy inwestycji. W najbliższym czasie planujemy – w partnerstwie z powiatami kamieńskim i gryfickim oraz gminą Rewal – zawnioskować o budowę strategicznej drogi łączącej Świerzno z Pobierowem. Będzie to mogło być możliwe dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Strategicznych – mówi Wójt Radosław Drozdowicz.

Po latach pustych obietnic Gmina przeszła do działania. Nowy budynek będzie miał łącznie ponad 440m2 oraz będzie składał się z trzech garaży OSP, zaplecza socjalnego i ponad 100 metrowej sali wiejskiej.

Inwestycję wykonuje znana lokalna firma STAWBUD z Paprotna za kwotę niespełna 2,3 mln złotych. Większość kosztów inwestycji pokryta zostanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.