Klub Sportów Wodnych „Baltic” Dziwnów to czwarty zachodniopomorski klub, który skorzysta w 2024 roku z finansowej pomocy Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki przyznanej dotacji w wysokości 50 tysięcy złotych stowarzyszenie zakupi nowoczesny sprzęt żeglarski. Będzie to łódź pneumatyczna-ponton.

Łódź pneumatyczna-ponton to doskonały sprzęt do prowadzenia szkolenia dzieci i młodzieży w żeglarskich klasach Optimist i 420, w których medale mistrzostw Polski zdobywają wychowankowie „Balticu”: Filip Harasimowicz, Michał Jaroszek i Filip Lenart. Profesjonalne wyposażenie stanowi również istotny element bezpieczeństwa podczas zmagań żeglarskich, tym bardziej, że klub z Dziwnowa organizuje wiele regat rangi krajowej i zagranicznej będących promocją regionu, m.in. Mistrzostwa Świata w klasie ILCA, Puchar Świata w ILCA 6, Regaty Międzynarodowe w klasie Optimist czy tegoroczny finał XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

– Dzięki naszej pomocy możliwe są zakupy dobrego sprzętu, który z jednej strony pozwala na odpowiednie treningi i starty, z drugiej może być wykorzystywany podczas zawodów sportowych gwarantując to co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Łódź żeglarska kosztować będzie 100 tys. zł. Urząd Marszałkowski pokryje połowę kosztów jej zakupu. Sprzęt ma trafić do klubu najpóźniej do września br. Dziwnowski klub jako czwarty sięgnął w 2024 roku po środki Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone na doposażenie utytułowanych klubów w sprzęt sportowy. Wcześniej uczyniły to Dziki Bielice („kombajn na palce” dla armwrestlerów), Start Szczecin (pistolet pneumatyczny Walther LP 500) oraz AZS OŚ Szczecin (łódź typu jedynka). W tegorocznym budżecie województwa zapisano na ten cel 300 tys. zł.

źródło:
Urząd Marszałkowski