Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Nocy Sów 2023 w Wolińskim Parku Narodowym współorganizowanej przez Woliński Park Narodowy i Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Noc Sów to setki wydarzeń lokalnych w całym kraju, w które angażuje się wielu ptasich pasjonatów. Wspólnie z nimi chcemy przybliżyć uczestnikom naszego spotkania tajemniczy świat sów.
Zależy nam, abyśmy wszyscy wiedzieli odrobinę więcej o sowach i ich losie, a także o sposobach ich wsparcia. Jesteśmy pewni, że wycieczki i prelekcje o sowach bezpośrednio wpływają na ich ochronę.

Tegoroczne wydarzenie kierujemy do dorosłych i młodzieży powyżej 14 lat. Zapraszamy mieszkańców, gości indywidualnych, rodziny, grupy przyjaciół, młodzież szkolną, przewodników, słuchaczy UTW – szczególnie z powiatu kamieńskiego i turystów odpoczywających na terenie gmin położonych w granicach parku.

W programie ciekawe wystawy związane z tematyką sów, opowieści o gatunkach sów i ich biologii, a także o badaniach i metodach ich ochrony.
Podczas wycieczek terenowych wspólnie będziemy wypatrywać  i nasłuchiwać sów, dbając przy tym o ich bezpieczeństwo i spokój.
Na zakończenie wszystkich uczestników zapraszamy do podzielenia się wrażeniami przy grillu i skosztowania sowich ciastek.

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem prowadzonym i koordynowanym corocznie od 2012 roku przez stowarzyszenie Jestem na pTAK!, którego misją jest wezwanie: Poznaj, Pokochaj, Pomóż… wszystkim ptakom.

Przybywajcie na naszą Noc Sów do Wolińskiego Parku Narodowego, by poznać ich piękno! – bo mocno wierzymy, że wtedy rodzi się miłość do ptaków i potrzeba ich ochrony.

Zapraszamy ! hu hu… sowy czekają!

LINK DO REJESTRACJI UCZESTNIKÓW NA PIĄTEK, 24.02.2023 r.

LINK DO REJESTRACJI UCZESTNIKÓW NA SOBOTĘ, 25.02.2023 r.