Cóż to była za noc! Ponad 1000 osób odwiedziło wczoraj mury Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, w którym odbyła się kolejna edycja Nocy Muzeów. Ten wyjątkowy wieczór, jak co roku, przyciągnął tłumy zainteresowanych historią i kulturą Kamienia Pomorskiego.

Podczas Nocy Muzeów, goście mogli podziwiać zarówno wystawy stałe, jak i czasowe. W głównym budynku odbywały się krótkie prezentacje na temat kolekcji muzealnych. Pracownicy muzeum mieli okazję zaprezentować nowe nabytki z ostatniego roku, które wzbogaciły kolekcję placówki.

Błażej Bubnowicz, znawca lokalnej historii, przedstawił rosnącą kolekcję kamieńskich pocztówek sprzed 1945 roku, która wzbudziła spore zainteresowanie gości. Ta unikalna kolekcja stanowi fascynujące spojrzenie na przeszłość miasta i jest cennym dodatkiem do bogatych zbiorów Muzeum.

Jednak najważniejszym wydarzeniem wieczoru było otwarcie wystawy „Kamieński kondensator – dziedzictwo światowego odkrycia Ewalda Georga von Kleista”. W ramach tej ekscytującej wystawy przeprowadzono doświadczenie polegające na rozładowaniu Flaszą von Kleista (butelką lejdejską) dla gości biorących udział w Nocy Muzeów.

Takie inicjatywy jak Noc Muzeów są niezwykle ważne dla podtrzymania zainteresowania społeczności lokalnym dziedzictwem i historią. Noc w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej była nie tylko okazją do nauki, ale również do celebracji bogatej historii i kultury regionu. Biorąc pod uwagę sukces tego wydarzenia, możemy spodziewać się kolejnych edycji Nocy Muzeów w nadchodzących latach.

« z 24 »