Pan Rafał, zapalony kajakarz, wyrusza 7 lipca na wyjątkową wyprawę kajakiem z Dziwnowa aż do Łodzi. To kolejny etap jego przygody, która rozpoczęła się już w kwietniu!

Szerokie plaże, błękitne morze i świeże powietrze – to zwykle pierwsze skojarzenia, gdy myślimy o Dziwnowie. Jednak w tym nadmorskim kurorcie w nadchodzący piątek o godzinie 8 rano, lokalne plaże staną się miejscem startu do niezwykłej przygody. Pan Rafał, pasjonat kajakarstwa, wyruszy stąd na wyprawę rzekami i kanałami, by po 800 kilometrach dotrzeć do swojego celu – miasta Łódź.

Rafał postawił sobie za cel pokonanie tej imponującej trasy w ciągu trzech tygodni. To ambitne wyzwanie, które pozwoli mu doświadczyć różnorodności polskiego krajobrazu, przemierzając rzeki, jeziora i kanały. Trasa jest zaplanowana tak, aby umożliwić mu bezpieczne i wydajne przemieszczanie się, a przy tym także poznanie licznych miejscowości i ich kultury.

Warto zwrócić uwagę, że ta wyprawa to drugi etap przygody Pana Rafała. 30 kwietnia wyruszył on bowiem z grupą kajakową Albatros z Łodzi do Dziwnowa. Grupa kajakarzy pokonała wtedy trasę w odwrotnym kierunku. Teraz Rafał, pływając solo, chce doświadczyć tej podróży w zupełnie inny sposób.

Podczas swojej podróży Pan Rafał będzie regularnie aktualizować swoje media społecznościowe, dzieląc się zdjęciami i relacjami z trasy. Wszyscy, którzy chcą śledzić jego postępy, mogą to zrobić, obserwując go w internecie. W Łodzi melduje się 29 lipca.