Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali kierowcę samochodu marki Volvo, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Do kontroli doszło w miejscowości Recław.

Podczas rutynowych czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem szybko potwierdziło ich przypuszczenia – kierujący miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co kwalifikowane jest już jako przestępstwo.

W związku z ujawnieniem przestępstwa drogowego policjanci natychmiast zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Grożą za to m.in.: kara pozbawienia wolności do 3 lat, wysoka grzywna — co najmniej 5 000 zł, a nawet do 60 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, zakaz prowadzenia pojazdów, często obowiązujący przez kilka lat.

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie — zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Alkohol obniża koncentrację, wydłuża czas reakcji i znacząco zwiększa ryzyko wypadku.