Nie tylko oddane do użytku drogi zainteresowały Wojewodę Zachodniopomorskiego w trakcie piątkowej wizyty w Golczewie. Reprezentant Rządu w terenie wizytował także remontowane sale gimnastyczne w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie. Inwestycja, która po dziesięcioleciach doczekała się modernizacji pochłonie 993 tys. złotych. Wojewoda dokłada do tej sumy 904 tys. zł. 

Dziękuję mieszkańcom Golczewa za niezwykle miłe przejęcie. Dziękuję także burmistrzowi Maciejowi Zielińskiemu za dobrą współpracę – napisał po spotkaniu w Golczewie Wojewoda Zbigniew Bogucki.

W Golczewie oprócz dróg Wojewoda miał okazje zobaczyć prace prowadzone w dwóch salach gimnastycznych. Od końca czerwca wykonawcą zadania jest znana nam firma KDI Sp. z o.o., która za 993 tys. złotych (wsparcie rządowe opiewa na kwotę 904 tys. zł). Dzięki przyznanemu dofinansowaniu obecnie prowadzona jest kompleksowa modernizacja dwóch sal gimnastycznych, sanitariatów i pomieszczeń przynależnych – to prawie 1000 m2 powierzchni.

Roboty budowlane obejmują wymianę posadzek, w tym parkietów, demontaż i montaż nowej armatury sanitarnej w sanitariatach, wymianę wewnętrznych instalacji, zarówno elektrycznych, jak i sanitarnych wraz z izolacjami przeciwwilgociowymi. Zostaną wymienione oprawy na energooszczędne, drzwi wewnętrzne oraz wszystkie okładziny ścienne i podłogowe. W ramach zadania wyremontowane zostaną również korytarze oraz toaleta w skrzydle „starej szkoły”.