Kolejny nielegalny punkt hazardowy zamknięty przez KAS. Zabezpieczyliśmy komputery wykorzystywane do gier oraz gotówkę. Funkcjonariuszy zachodniopomorskiej KAS wspierali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal znajdował się w centrum Trzebiatowa w pobliżu Straży Pożarnej. Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy trzech graczy i kobietę obsługującą punkt, obywatelkę Ukrainy, która została przesłuchana. Policjanci sprawdzili czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty  i zabezpieczyli lokal.  

W przeszukanym lokalu zabezpieczyliśmy osiem komputerów, na których oferowano nielegalne gry hazardowe. Dla celów dowodowych zatrzymaliśmy również monitoring, router oraz  telefon komórkowy. W lokalu znaleziono również gotówkę w kwocie 985 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar. Funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, których wspierali funkcjonariusze gryfickiej Policji.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł. 

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie