Woda, słońce, plaża, zabawa i deska z latawcem – z tym wszystkim kojarzy się kitesurfing. Właśnie tej dyscyplinie poświęcony będzie „Summer Kite Festival”, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 roku w Międzyzdrojach. Wydarzenie wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. 

Summer Kite Festival to impreza sportowa zarówno dla osób, które chcą doskonale zakończyć wakacje w promieniach słońca jak i dla tych, którzy cenią dobrą zabawę z nutką rywalizacji.  Od 23 do 25 sierpnia na plaży przy Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach po raz kolejny konkurować ze sobą będę kitesurferzy z całego świata.

Plażowicze obejrzą niezwykłe akrobacje wodne, ale także będą mogli spędzić czas w specjalnie przygotowanej strefie Active. A w niej m.in. WOPR, slackline czyli chodzenie i wykonywanie trików na taśmie, turnieje, konkursy, pokazy, zawody pływackie czy rywalizacja w pływaniu na deskach. Zaplanowano także zabawy i konkursy inspirowane kultowym serialem Słoneczny Patrol.

Kitesurfing to odmiana surfingu, technicznie podobna do windsurfingu, jednak zamiast żagla do napędzania używa się latawca, który może mieć powierzchnię nawet do 16 m2.

Organizator wydarzenia – agencja Event Factory – od kilku lat aktywnie działa, by promować rozwój kitesurfingu w naszym regionie. Summer Kite Festival z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności, która z brzegu może podziwiać akrobacje, a wieczorami korzystać z oferty rozrywkowej.

WZP