Gmina Kamień Pomorski niebawem ogłosi przetarg na wykonanie pierwszej z elementów modernizowanego stadionu miejskiego w Kamieniu Pomorskim. Dzięki dofinansowaniu z programu Polski Ład, samorząd zmodernizuje drogi, wykona oświetlenie, parkingi, a co najważniejsze skatepark z prawdziwego zdarzenia. 

Jego powstanie otworzy nowe możliwości do uprawiania sportu i rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Budowa Skateparku ma być jednym z elementów modernizacji stadionu zaplanowanym przez Burmistrza Stanisława Kuryłło. Na stadionie powstaną nowe drogi, miejsce parkingowe, oświetlenie i doświetlenie kortów tenisowych.

Skatepark ma mieć nieregularny kształt i zawierać 4 poziomy z przeznaczeniem do jazdy na rowerach (bmx), deskorolkach oraz rolkach (rolki agresywne) i m.in. w dwa Bowl-e. Powierzchnia skateparku to ponad 1500 metrów kwadratowych. Oprócz niego powstanie nowe oświetlenie.

Zostanie on wybudowany na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim, w miejscu obecnego placu manewrowego (pomiędzy kortami a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią). W jego skład wejdzie bowl trój komorowy z dwoma poziomami, Wall ride-y na różnych poziomach i o różnych wysokościach, Bank i Bank corner, Quter-pipe z transferem, Spine i Roll-in, Hubba, murki, Poręcze, Bowl typu open z dwoma poziomami, Speedbump i Funbox, Manualpad.