Nie żyje Janusz Zalewski. Bardziej znany jako twórca i właściciel ośrodków wypoczynkowych Sandra SPA w Pogorzelic, Karpaczu oraz Mrzeżynie. Mężczyzna zmarł w wyniku tragicznego wypadku do jakiego miało dojść za granicą.

Zalewski rozpoczął swoją karierę jako szef kuchni w ośrodku wypoczynkowym fabryki pończoch z Aleksandrowa Łódzkiego w Pogorzelicy. Następnie stał się właścicielem tej instytucji, przekształcając ją w renomowany ośrodek, który odznaczał się wieloma atrakcjami, takimi jak sieć basenów, zjeżdżalnie i brodziki dla dzieci.

Jego marzenie o stworzeniu miejsca wypoczynku dla rodzin spełniło się, a Sandra przekształciła się w ośrodek działający przez cały rok, co przyniosło korzyści lokalnym handlowcom i gastronomikom. Zalewski miał wiele planów na przyszłość, w tym budowę namiotu do tenisa ziemnego w Pogorzelicy, umożliwiającego grę przez cały rok.Był też organizatorem turnieju tenisowego dla aktorów i kabareciarzy. Jego zasługi dla rozwoju polskiego turystyki i sportu pozostaną niezapomniane.