Jakie sklepy są otwarte w Wigilię 2022? Gdzie można zrobić zakupy 24 grudnia? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie te pytania. W tym wyjątkowym okresie, zakres naszych najpotrzebniejszych rzeczy jest nieco szerszy, niż w inne dni. Wszystko za sprawą ostatnich przygotowań do świąt i spotkań rodzinnych. 

Wigilia to ostatni dzień, w który można będzie zrobić zakupy na Boże Narodzenie – sklepy otworzą się dopiero we wtorek 27 grudnia. Zgodnie z ustawą placówki handlowe będą działać 24 grudnia maksymalnie do godz. 14:00. Większość sieci zamierza jednak zamknąć swoje sklepy wcześniej. Do której w praktyce będzie można robić zakupy?

„W Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia, wszystkie sklepy sieci Biedronka będą otwarte do godz. 13:00” – oznajmiło Jeronimo Martins, właściciel sieci handlowej. „Prawie 2200 placówek sieci będzie czynnych do godz. 23:00 lub dłużej” – zapowiedziała sieć, odnosząc się do dni 19-23 grudnia, a więc do piątku przed sobotnią Wigilią.

Lidl także zamierza zamknąć sklepy w Wigilię już o 13:00. Pozwoli to pracownikom na faktyczne zakończenie pracy o 14:00, po zabezpieczeniu towaru i placówek, i udanie się do rodzin na święta. Dłużej, do 14:00, klientów przyjmować będą Żabki. Tutaj ostateczna decyzja zależeć będzie od właścicieli poszczególnych sklepów, od tej zasady mogą więc pojawić się wyjątki. Dłuższe od konkurencji godziny otwarcia zapowiedziało także Dino: sklepy sieci mają być czynne 24 grudnia do godz. 14:00, z zastrzeżeniem, że część placówek zamknie się dla klientów pół godziny wcześniej.